calcPageSize())"
/>
King Cole Big Value Aran
Earn 5 Abapoints per item. Login or Create a FREE Rewards Account.
| Supplier Stock Code | 022 |
|---|---|
| Washing Instructions | Cool Iron, Do Not Bleach, Dry Clean - A, Machine Wash - Wool Wash - 40°C, Tumble Dry - Low Heat |
| Brand | King Cole |
| Size | 5mm |
| Crochet Hook Size | 5.00mm |
| Metres Per Ball | 235m |
| Tension | 18 stitches, 25 rows to 10cm on 5mm needles |
| Ball Weight | 100g |
| Yarn Weight | Aran |
Delivery & Returns
All Deliveries Royal Mail Tracked
Free Delivery On UK Orders Over £35
No Hassle Returns
30 Day Returns
Family Business
Over 50 years experience
Product Details
Delivery & Returns
All Deliveries Royal Mail Tracked
Free Delivery On UK Orders Over £35
No Hassle Returns
30 Day Returns
Family Business
Over 50 years experience