calcPageSize())"
/>
King Cole Cotton Socks 4 Ply
Earn 10 Abapoints per item. Login or Create a FREE Rewards Account.
| Supplier Stock Code | 219 |
|---|---|
| Washing Instructions | Do Not Bleach, Do Not Iron, Do Not Tumble Dry, Dry Clean - A, Machine Wash - Wool Wash - 30°C, Tumble Dry - Low Heat |
| Brand | King Cole |
| Size | 3.25mm |
| Crochet Hook Size | 3.25mm |
| Metres Per Ball | 399m |
| Tension | 28 stitches, 36 rows to 10cm on 3.25mm needles |
| Ball Weight | 100g |
| Yarn Weight | 4 Ply |
Delivery & Returns
All Deliveries Royal Mail Tracked
Free Delivery On UK Orders Over £35
No Hassle Returns
30 Day Returns
Family Business
Over 50 years experience
Product Details
Delivery & Returns
All Deliveries Royal Mail Tracked
Free Delivery On UK Orders Over £35
No Hassle Returns
30 Day Returns
Family Business
Over 50 years experience