calcPageSize())"
/>
King Cole Island Beaches DK Yarn - 100grm Ball
70% Premium Acrylic, 30% Polyamide
Earn 9 Abapoints per item. Login or Create a FREE Rewards Account.
| Supplier Stock Code | 188425 |
|---|---|
| Fibre Content | 70% Premium Acrylic, 30% Polyamide |
| Washing Instructions | 40 wash |
| Brand | King Cole |
| Size | 4mm Needles |
| Metres Per Ball | 255 metres per ball |
| Tension | 22 stitches and 28 rows for a 10 x 10cm tension square |
| Ball Weight | 100g |
| Yarn Weight | Double Knit |
Delivery & Returns
All Deliveries Royal Mail Tracked
Free Delivery On UK Orders Over £35
No Hassle Returns
30 Day Returns
Family Business
Over 50 years experience
Product Details
Delivery & Returns
All Deliveries Royal Mail Tracked
Free Delivery On UK Orders Over £35
No Hassle Returns
30 Day Returns
Family Business
Over 50 years experience

